Ukranian | Українська

Вітаємо!

Ми раді бачити Ваш інтерес до нашого дослідження. Ми знаємо, що цей час – складний для всіх, з величезними обмеженнями в особистому житті. Це впливає не тільки на медичну допомогу, але і на вразливі групи населення в особливості. Медична допомога транс-людям, як ми припускаємо, є частиною загальної картини.

Для чого це дослідження?
COVID-19 – це легенева інфекція, викликана коронавірусом SARS-CoV-2. Нинішній спалах COVID-19 створює для систем охорони здоров’я у цілому світі нові масштабні проблеми. Пандемія викликає масові обмеження в наданні медичної допомоги. Вони невідворотньо зачіпають транс*людей, чий доступ до медичного обслуговування вже був обмежений до пандемії COVID-19 і тепер, як очікується, ще більше ускладнений. Крім того, дослідження, присвячені досвіду попередніх пандемій (Leung et al., 2009) і пандемії COVID-19, (Wang et al., 2020) показують негативний вплив таких подій на психічне здоров’є і населення в цілому, і таких вразливих підгруп, як медичні працівники (Li et al., 2020). До цих пір вплив пандемії COVID-19 як на медичну допомогу транс*людям, так і на їх здоров’є можна було оцінити тільки на основі фрагметарної інформації, наприклад, публікацій в блогах чи індивідуальних повідомлень (Loggins, 2020). Однак вони вказують на певні негативні наслідки для транс*людей в результаті обмеженого доступу до медичної і психосоціальної допомоги у зв’язку із пандемію COVID-19. З допомогою цього дослідження ми хотіли би дізнатись від Вас, як особисто на Вас впливає ситуація з COVID-19, і які наслідки це має для Вашого фізичного і психічного здоров’я.
Про що запитується в дослідженні?
Опитувальник містить набір запитань про Вас, Ваших житлових умов в даний момент, Ваших потреб в медичній допомозі і про Ваше фізичне і психічне здоров’є. Більшість запитань – це запитання з множинним вибором, і в деяких з них Ви також побачите можливість додати вільним текстом додаткову інформацію, яку Ви вважаєте важливою. Будь ласка, скористуйтесь можливістю написати нам! Участь в дослідженні повністю добровільна і анонімна. Ви можете відмовитись від участі в будь-який час без пояснення причин і без будь-яких незручностей. Участь в дослідженні не повинна бути пов’язана з певними ризиками для здоров’я. Вас просять тільки повідомити про Ваш особистий досвід стосовно нинішньої пандемії COVID-19. Участь є для Вас безкоштовною. Однак ми не можемо виплатити жодної компенсації за понесені витрати. Вся інформація, яку ми збираємо в ході дослідження, буде вважатися конфіденційною і використовуватись виключно в наукових цілях. Для відповіді на опитувальник знадобиться близько 20 хвилин.
Хто може взяти участь в цьому опитуванні?
Ми признаємо неоднорідність транс*спільноти, і це опитування відкрите для всіх, хто ідентифікує, відчуває і/або описує себе як трансгендерну людину, при умові досягнення віку не менше 16 років. Ми використовуємо тут термін “транс” в якості узагальнюючого терміну, який включає в себе багато інших термінів, таких, як трансгендер, небінарний, гендерквір, гендерно неконформний, транс*чоловіки, транс*жінки і т.д. В опитуванні Ви можете вказати конкретний(-і) гендер(-и), з яким(-и) Ви себе ідентифікуєте.
Хто входить в дослідницьку групу, чи існує етичне схвалення дослідження?
Дослідницька група складається з Андреаса Кьолера і Тімо Нідера із Університетської Клініки Гамбург-Епендорф, Німеччина, і Йоза Мотманса із Університету Гента, Бельгія. Фінансування цього дослідження відсутнє. Дослідження отримало етичне схвалення від місцевого Комітету з психологічної етики (LPEK) при Центрі психосоціальної медицини Університетської клініки Гамбург-Эпендорф
Як транс*люди були задіяні в дизайн дослідження?
Частина учасниць/-ків дослідницької групи ідентифікують себе в якості транс*людей. Додаткові консультації були запрошені при створенні анкети від транс-організацій (таких, як Transgender Europe, Група “FtM-Фенікс”/Росія, Bundesverband Trans*/Німеччина, dgti/Німеччина ). Дослідницька група хоче подякувати всім, хто розглянув анкету, і бере на себе всю відповідальність за помилки, які залишились. Ми розуміємо, що дослідження було підготовано під величезним тиском часу, але ми старались бути чуйними і використовувати шанобливу мову. Ми вітаємо Ваші відгуки для покращення опитування.
Що буде з отриманими результатами?
Оскільки ми вважаємо вплив пандемії COVID-19 на здоров’є і медичну допомогу транс*людям питанням, де час має значення, ми проаналізуємо попередні результати дослідження, особливо на державному рівні. Ми надамо інформацію, що ґрунтуватиметься на попередніх результатах, і місцевим транс-організаціям, і постачальникам медичних послуг, і ми сподіваємося, що вони отримають інформацію про те, що потрібно транс*людям під час цієї пандемії COVID-19. Коли онлайн-опитування буде завершене, остаточні результати будуть знову доступні для транс-організацій, які брали участь, і опубліковані в наукових журналах, серед яких перевага надаватиметься тим, що містять відкритий доступ до ресурсів.